| Zákaznická zóna


Lakování plastových dílů
Letoplast je přední firmou v oblasti lakování plastů, při kterém používáme ekologické barvy a uplatňujeme inovativní lakovací metody. Naše vybavení, zahrnující jak robotické, tak manuální lakovací linky, nám umožňuje nabízet efektivní produkci s minimem chyb. Díky pokročilým technologiím a zkušenostem jsme schopni zpracovávat i velké plastové díly s dodržením nejvyšších standardů kvality.

Robotické a ruční lakování plastu vodou ředitelnými barvami

Letoplast, váš expert na lakování plastů, se specializuje na použití ekologických, vodou ředitelných barev pro perfektní povrchovou úpravu plastových dílů. Naše výroba je vybavena třemi robotickými lakovacími linkami FANUC s pětiosým ovládáním, ale také jednou manuální linkou, abychom vyhověli specifickým požadavkům každého zákazníka.

Díky automatizaci a pokročilým robotickým lakovacím systémům dosahujeme vyšší efektivity, snižujeme spotřebu barev a zajišťujeme konzistentní kvalitu a nízký podíl vadných kusů. S naším 2K směšovacím zařízením a zkušenostmi v různých technikách maskování a bi-color lakování dokážeme zpracovat i velké produkty o rozměrech až 2000 x 1000 mm.

Postup lakování plastů

Postup lakování plastů v naší firmě je pečlivě strukturovaný a zajišťuje nejvyšší kvalitu povrchové úpravy. Začínáme důkladným čištěním a odmašťováním povrchu plastového dílu, abychom zajistili jeho absolutní čistotu a připravenost pro další kroky. U některých materiálů pak následuje aktivace povrchu pomocí ožehu. Tato metoda zlepšuje přilnavost laku.

Poté přistupujeme k samotnému lakování. Pro dosažení rovnoměrného a přesného nástřiku využíváme naši robotickou linku. Po nástřiku necháme barvu vytékat a tvrdnout v peci při teplotě 80° C, aby byla odolná a trvanlivá. V případě, že zákazník požaduje více vrstev laku, proces nástřiku opakujeme pro nanášení dalších vrstev. Tento postup lakování plastů nám umožňuje dosáhnout dokonalého a dlouhotrvajícíh.

Naše lakovací možnosti zahrnují:
  • lakování vodou ředitelnými barvami na 1 manuální a 3 robotických lakovacích linkách,
  • maskování & bi-color lakování,
  • 2K míchací zařízení,
  • a příprava povrchu pomocí C02 nebo ožehem.

Jak dlouho probíhá lakování plastů

Doba potřebná pro lakování plastů se liší v závislosti na několika faktorech, především na velikosti dílu, který se lakuje, a na počtu vrstev laku. Čas, který je potřeba na samotný nástřik laku, se může pohybovat v rozmezí od 5 do 100 sekund. Tento údaj se však vztahuje pouze na fázi nástřiku laku a nezahrnuje další nezbytné procesy, jako je příprava a čištění povrchu, sušení mezi jednotlivými vrstvami a finální vytvrzování laku. Celková doba lakování tedy může být delší, a to v závislosti na konkrétních specifikacích každého lakovacího projektu.

Barvy lakování plastů

V naší nabídce lakování plastů se zaměřujeme na klasické černé lakování, které je oblíbené pro jeho univerzální použití a elegantní vzhled, disponujeme ale také vybavením a zkušenostmi v aplikaci tzv. „exotických“ barev. Tyto barvy umožňují našim zákazníkům vytvářet výrobky s jedinečným a osobitým vzhledem, což je ideální pro projekty vyžadující individuální a výrazný designový prvek. Naším cílem je nabídnout široký výběr možností lakování, abychom vyhověli různým estetickým a funkčním potřebám našich zákazníků.

Zaujali jsme Vás?
Prozkoumejte naši širokou nabídku produktů. V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat mailem nebo telefonicky a rádi se s Vámi domluvíme na případné osobní návštěvě. Vaše cesta za kvalitou začíná právě tady.


Kde nás najdetePracujte u nás

Staňte se součástí týmu Letoplast! Jako dynamicky se rozvíjející firma s bohatou historií a širokými možnostmi stále hledáme nové tváře. Přidejte se k nám a pracujte v rodinném prostředí s tradicí.

V Letoplastu vás čeká příjemné pracovní prostředí i příležitost růst s námi. Máte-li zájem, neváhejte a zašlete nám svůj životopis. My se s vámi spojíme a domluvíme termín schůzky, na které se dozvíte vše potřebné k nastartování vaší kariéry u nás. Těšíme se na setkání s vámi!

Aktuálně hledáme kandidáty na tyto pracovní pozice
Najdete nás
na adrese

Pražská 258/91
679 61 Letovice
Czech RepublicZavolejte nám

Tel.: 

Napište nám